niedziela, 26 października 2014

Ależ dobrą pizzę jadłam! Cafe d'Arte - pizza prosto z pieca i to jakiego :)


Wczoraj, czyli w sobotę, zostaliśmy ze znajomymi blogerami zaproszeni na degustację pizzy do niezwykle urokliwego miejsca - cafe d’arte – włoskiej restauracji i winiarni na ul. Asnyka 6 w Warszawie.Zostaliśmy ugoszczeni przez przesympatycznych właścicieli, a Luciano i Marco pokazali nam jak przygotowują pizzę w swoim oryginalnym piecu opalanym drewnem, gdzie temperatura w środku sięga 300-400 stopni!


Bazą pizzy jest ciasto. Wyrabia się je z odpowiednio dobranych proporcji mąki, wody i soli, dzieli na porcje i garuje. Właśnie garowanie, a więc czas na wyrośnięcie ciasta, jest najbardziej istotne. Ciasto na pizzę rzymską przechowuje się w lodówce,
w kontrolowanej temperaturze przez kilkanaście lub więcej godzin – to właśnie stanowi jej największy sekret. Nie warto sztucznie przyspieszać tego procesu – na przykład przez użycie drożdży, gdyż pizza automatycznie straci swój smak i konsystencję. Gdy minie już odpowiedni czas, ciasto jest formowane w charakterystyczny cienki placek. Mogłoby się wydawać, że rozciągnięcie
i podrzucenie ciasta wymaga dużego doświadczenia – nic bardziej mylnego. Ciasto jest bardzo elastyczne, dzięki czemu łatwo się z nim pracuje.
Marco D’Arce, zwycięzca Mistrzostw Włoch w robieniu pizzy, uhonorowany tytułem Campione Nazionale 2014 za odważne połączenie smaków i nowe spojrzenie na tradycyjne calzone. Tutaj pokazuje nam jak można żonglować pizzą:


Podobno, żeby sprawdzić jakość podawanej w lokalu pizzy, należy zamówić najprostszą, czyli margarithę:Popisowe danie Marco - calzone z ricottą, mozarellą i ostrym salami:Luciano przygotował własnej produkcji tagliatelle bazyliowe z sosem z gorgonzoli i śmietany z pomidorkami koktajlowymi:


Na deser oczywiście też pizza, tym razem z Nutellą:


Póki jeszcze jesienna aura pozwoli, kawy można napić się również na zewnątrz:


Za zdjęcia dziękuję Edycie i Anthony z bloga Smaki del Dia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...