niedziela, 4 stycznia 2015

Z Nowym Rokiem Nowym Krokiem - "Kuchnia FIT" Konrada Gacy - recenzja książki


Temat diety i odchudzania nie jest mi, jak i zapewne zdecydowanej większości czytelników, obcy. 
Nie jedną dietę przerabiałam, piłam różne soczki, wywary, sztuczne zupki. Najlepsze jednak rezultaty osiągnęłam podczas diety, która uczyła mnie jeść. Tak, tak, ciągle jadłam i chudłam… 

Bo podstawowa zasada przy odchudzaniu brzmi "trzeba jeść, małe porcje, 5 razy dziennie. Dla mnie osoby, która dzień zaczynała od kawy a pierwszy posiłek jadła często późnym popołudniem, dieta taka była istną katorgą.
Efektów diety nie udało mi się z różnych powodów utrzymać, ale nauczyłam się jednego - nie można zaczynać dnia bez śniadania i nie powinno się opuszczać posiłków.
Teraz kiedy w moje ręce trafiła książka znanego guru odchudzania - Konrada Gacy, zastanawiam się czy do diety nie powrócić. Może to jest jakiś znak, że powinnam coś dla siebie zrobić?

Konrad Gaca proponuje kuchnię smaczną, dobrze przyprawioną ziołami a nie solą. Zamiast majonezu dodaje jogurt, zamiast cukru stewię, dodaje dużo warzyw, a całe jajka zastępuje samymi białkami. Każdy rozdział opowiada dlaczego dany posiłek jest ważny i na co trzeba uważać przygotowując śniadanie, obiad czy kolację, bo każdy z tych posiłków pełni inną rolę w naszym dniu codziennym.
Autor przygotował również 12 przepisów na smaczne desery w myśl zasady, że "mądre odżywianie to nie żadne umartwianie się i odmawianie sobie przyjemności".

Przepisy zostały podzielone na 6 kategorii:
- śniadania
- obiady
- kolacje
- desery
- pieczywo
- fit przepisy na święta

Przykładowe śniadanie…


obiad...


kolacja...


deser...


pieczywo...


dania świąteczne w wersji FIT...


Wszystkie przepisy ujęte są w tabeli kalorycznej na końcu książki...


W książce znalazło się miejsce na "żywe" dowody działania Gaca System, czyli "Niezwykłe przemiany"...


Ostatni rozdział to "Znani o Konradzie Gacy", czyli opowieści o zmaganiach z dietą Alicji Węgorzewskiej, Dominiki Gwit, Johna Godsona, Doroty Szpetkowskiej, Niny Terentiew, Zbigniewa Hołdysa i Ewy Ziętek...


Po każdym z działów jest miejsce na notatki i własne wersje przepisów FIT...


Moi Drodzy ja również przesyłam Wam najserdeczniejsze życzenia na Nowy Rok, gotujcie, jedzcie dobrze a jeżeli w planach macie odchudzanie, pamiętajcie - żeby schudnąć trzeba jeść!


Może pora coś zmienić, coś zrobić, ruszyć tyłek i pobiegać? Tak w ramach noworocznych postanowień?


Póki co zachęcam Was do zakupu książki i do zapoznania się z GACA SYSTEM, a ja niebawem opowiem Wam coś o GACA SPA, nowym miejscu w Kazimierzu Dolnym...


Autor - Konrad Gaca
Tytuł - Kuchnia FIT. Śniadania, obiady, kolacje.
Wydawnictwo - Burda książki
Liczba stron - 242
Liczba przepisów - 82
Oprawa miękka

Książkę do recenzji otrzymałam dzięki uprzejmości Konrada Gacy, który zaprosił mnie i innych blogerów do konkursu kulinarnego, w którym nagrodą będzie obecność najlepszych przepisów w kolejnej książce o kuchni FIT, trzymajcie kciuki. 
Może w kolejnej książce będę miała okazję zrecenzować swój własny przepis? :)

3 komentarze:

  1. Aśka, bardzo fajna recenzja, przeczytałam z przyjemnością :-)

    To pisałam ja, Kasia W., jakby co ;-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo fajna recenzja, czyta się jednym tchem :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...